12 czerwca 2023

Ile kosztuje budowa nowoczesnego zadaszenia tarasu?

Jeśli uwielbiasz delektować się świeżym powietrzem, szczególnie w najcieplejsze dni w roku, ale denerwuje Cię przesadne słońce, pomyśl o zadaszeniu strefy przed domem. Jeżeli nie zrobiłeś tego na etapie budowania domu, nic straconego. Obecnie masz do dyspozycji wiele różnych możliwości zadaszenia — od efektownych, nowoczesnych pergoli, aż po zabudowane ogrody zimowe. Przychodzimy z podpowiedzią, ile kosztuje budowa zadaszenia tarasu, od czego zależą koszty, a także gdzie szukać specjalistów!

Od czego zależą koszty budowy zadaszenia tarasu?

Każde przedsięwzięcie zwykle zaczyna się od wyceny. Dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że chcesz wiedzieć, od czego zależą wydatki na zadaszenie tarasu. Ile kosztuje dokładnie taka inwestycja, trudno będzie jednak odpowiedzieć, ponieważ suma zmienia się w zależności od pewnych czynników. Postanowiliśmy je jednak wymienić, byś uzyskać pewien pogląd na sytuację. A więc na koszty wpływają m.in.:

  • rodzaj konstrukcji — na rynku możesz znaleźć gotowe formy zadaszenia, które wymagają własnego montażu i samodzielnego dostosowania do własnych preferencji. Jak się spodziewasz, będzie to dużo tańsza opcja, lecz za to mniej trwała. Z drugiej strony do dyspozycji masz zadaszenia wykonywane na wymiar, wedle dostosowanego do Ciebie projektu. Montaż wówczas leży w gestii wykonawcy, a Ty nie musisz się o nic martwić. To jednak droższe przedsięwzięcie, liczone w tysiącach;
  • materiał wykonania — to z pewnością Cię nie zaskoczy. Materiał od zawsze ma wpływ na cenę. Szczególną popularnością cieszy się poliwęglanowe zadaszenie tarasu. Ile kosztuje takie rozwiązanie? Ceny są wysokie, lecz zdecydowanie warte uwagi. Konstrukcje, wykorzystujące poliwęglan oraz drewno skandynawskie czy aluminium lub stal będą służyć przez wiele lat w świetnym stanie;
  • montaż — do kosztów musisz doliczyć cenę za postawienie całej konstrukcji, co jest raczej zrozumiałe. Decydując się jednak na zadaszenie od profesjonalnej firmy, montaż często warunkuje również gwarancję na wykonaną realizację. Warto jednak ponieść dodatkowe koszty i mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane, jak należy.

Różne możliwości zadaszenia tarasu

Innowacyjnych rozwiązań nie brakuje, dlatego, jeśli planujesz zadaszyć taras, masz do dyspozycji wiele możliwości. Postanowiliśmy wyróżnić te najciekawsze, które z pewnością wpadną Ci w oko.

Nowoczesna pergola tarasowa przy domu

Nowoczesne zadaszenia tarasów obejmują przede wszystkim pergole tarasowe. Powstają z drewna lub metalu. Składają się z poziomych belek oraz pionowych słupów. Bez względu na materiał, możesz wyeksponować całą konstrukcję piękną roślinnością, która porośnie całość lub jedynie część. W ten sposób zyskasz zarazem upragniony cień. Co ważne, dobrze skonstruowana nowoczesna pergola tarasowa jest bardzo trwała i zapewnia efektowną aranżację przed domem. To zupełnie nowoczesne zadaszenie tarasu — ile kosztuje takie rozwiązanie? By poznać dokładną kwotę, skontaktuj się z producentem, wykonującym konstrukcje tego typu.

Ogród zimowy odporny na wszelkie warunki atmosferyczne

Czy nie byłoby cudownie rozkoszować się zielenią oraz własnym miejscem o każdej porze roku? To właśnie może zapewnić Ci ogród zimowy, który stanowi zamkniętą konstrukcję, stworzoną na tarasie. Takie rozwiązania tworzy się m.in. z drewna, ruchomych lameli czy poliwęglanu. Ogród zimowy wymaga jednak dokładnej wyceny przez producenta. Koszty zależą m.in. od możliwości Twojego tarasu.

Efektowne zadaszenie tarasu — ile kosztuje?

Jak widzisz, koszty budowy zadaszenia tarasu nie są łatwe do ustalenia. Wymaga to bowiem uwzględnienia wielu indywidualnych kwestii oraz zmiennych. Jedno jest jednak pewne — nie warto inwestować w słabe rozwiązania, na które nie otrzymasz gwarancji. Masywne konstrukcje to te wykonane z drewna, poliwęglanu czy metalu. Z racji tego, że zadaszenie jest poddane działaniu czynników zewnętrznych, musi być odpowiednio trwałe. Zaufani producenci zapewnią Ci wieloletnią gwarancję na stawiane produkty. Dzięki temu uchronisz się przed złą inwestycją.

Gdzie szukać specjalistów od zadaszenia tarasów?

Tak naprawdę nie musisz długo szukać, by znaleźć firmę, która wykonuje zadaszenie tarasu. Ile kosztuje jednak u niej taka usługa, może powiedzieć Ci wiele na temat jakości konstrukcji. Przede wszystkim nastaw się na to, że to inwestycja, która będzie kosztować, jeśli ma być efektowna i przetrwać na lata. Rzetelnych wykonawców poznasz głównie po zadowolonych klientach i ich opiniach na temat dokonanych realizacji. Stawianiem zadaszenia tarasu zajmujemy się między innymi w ModernWood. Możesz przekonać się, jakie są nasze konstrukcje, przeglądając dotychczasowe realizacje. Pamiętaj, by przy wyborze odpowiedniego producenta Twojego zadaszenia, spisać umowę, a także umówić się wcześniej na dokładną wycenę. Dzięki temu unikniesz niedomówień i poczujesz się pewniej.

Umów się na profesjonalną konsultację, otrzymaj wykaz kosztów i czekaj na realizację! Po podjęciu decyzji wykonanie zadaszenia trwa maksymalnie kilka dni!