17 lipca 2023

Nic nie poprawia Ci tak humoru, jak chwile spędzone w ogrodzie, gdy robi się ciepło? Doskonale to rozumiemy. Efektowna aranżacja ogrodowa nie tylko prezentuje się elegancko na posesji, przyciąga wzrok sąsiadów, lecz także stanowi świetne miejsce do spotkań towarzyskich i odpoczynku. Jeśli właśnie planujesz urządzić swoją przestrzeń, do dyspozycji masz między innymi altany ogrodowe, jak i salony. Wybór warto poddać chwili namysłu. Wyjaśniamy zatem — salon czy altana ogrodowa, jakie są różnice i na co się zdecydować? Zachęcamy do lektury!

12 czerwca 2023

Jeśli uwielbiasz delektować się świeżym powietrzem, szczególnie w najcieplejsze dni w roku, ale denerwuje Cię przesadne słońce, pomyśl o zadaszeniu strefy przed domem. Jeżeli nie zrobiłeś tego na etapie budowania domu, nic straconego. Obecnie masz do dyspozycji wiele różnych możliwości zadaszenia — od efektownych, nowoczesnych pergoli, aż po zabudowane ogrody zimowe. Przychodzimy z podpowiedzią, ile kosztuje budowa zadaszenia tarasu, od czego zależą koszty, a także gdzie szukać specjalistów!

15 maja 2023

Pergole ogrodowe zdecydowanie mają w sobie coś magicznego. Pozwalają zupełnie odmienić aranżację ogrodu. Gdy są porośnięte pięknymi kwiatami, dodatkowo przyciągają wzrok sąsiadów i cieszą oko nie tylko wiosną i latem. Jednocześnie tworzą przestrzeń idealną do odpoczynku nawet podczas prawdziwego upału. Powstają z różnych konstrukcji. Szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się te wykonane z drewna. Sprawdź, dla kogo pergola ogrodowa będzie dobrym rozwiązaniem, gdzie ją postawić, a także jakie kwiaty najlepiej będą się w niej prezentować. Zachęcamy do lektury artykuły.

13 kwietnia 2023

Jeśli marzysz o zachwycającym ogrodzie i miejscu do spędzania czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę, dobrym pomysłem będzie postawienie nowoczesnej altany ogrodowej. Efektowna konstrukcja zapewni cień, a zarazem będzie doskonałą ozdobą ogrodu. Nowoczesne altany prezentują się wyjątkowo, co pozwoli Ci je stylowo połączyć z resztą ogrodowej aranżacji lub wyróżnić pośród roślinnych kompozycji. Wyjaśniamy dzisiaj, jakie są zalety nowoczesnych altan ogrodowych i jakie dopasować do własnej posesji!

6 lutego 2023

Wiosna i lato to ulubione pory roku większości osób. Ciepłe i długie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie gdy do dyspozycji ma się własny taras lub altanę ogrodową. Jednak, by rzeczywiście czerpać z tego przyjemność w każdej sytuacji pogodowej, potrzebne jest miejsce z zadaszeniem. Wyjaśniamy więc, co będzie lepsze — altana czy zadaszony taras?