25 listopada 2020

Drewno BSH czy lite? Wybór drewna na nowoczesną pergolę ogrodową

Altany nowoczesne – nowoczesny znaczy bez kompromisów!

Decydując się na nietuzinkową konstrukcje ogrodową, która ma zadać szyku w ogrodzie, a jednocześnie przyciągać Twój wzrok i przechodniów przez wiele lat musisz wiedzieć, które materiały spełnią Twoje oczekiwania. W tej kwestii wybór może być tylko jeden!

 

Drewno BSH – naturalnie dla wymagających

Wybierając drewnianą altanę czy pergole możemy wybrać drewno BSH lub lite. Jednak jeśli oczekujesz nowoczesnego, a zarazem naturalnego designu powinieneś wybrać drewno BSH. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się prosta. Nie da się uzyskać futurystycznej budowli idąc na kompromisy. Czemu? Dlatego, że to szczegóły tworzą ponadprzeciętną i wyjątkową całość. W dzisiejszej dobie gdy wszystkie style się mieszają co pozwala Audi, BMW czy VW nadal być w czołówce, która wyznacza nowoczesne trendy? Wydaje mi się, że właśnie detale i bezkompromisowe podejście do produkcji.

Drewno BSH – naturalnie w ModernWood

Jako producent nowoczesnych altan tarasowych i ogrodowych stosujemy drewno świerkowe BSH jako główny materiał w produkcji naszych konstrukcji. BSH powstaje w wyniku warstwowego klejenia lameli o grubości 40mm. Oto zalety tego budulca:

  1. Niepodważalnie większe walory estetyczne – naturalne piękno
  2. Stabilność kształtów
  3. Niska skłonność do pękania
  4. Większa wytrzymałość w porównaniu z drewnem litym
  5. Nie skręca się
  6. Wilgotność 8-12%
  7. Długotrwała ognioodporność

Bez wątpienia BSH jest znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne i wpływ czasu. Jest to budulec pożądany w nowoczesnych altanach ogrodowych.

Zobacz naszą ofertę: