Zadaszenie tarasu z poliwęglanem litym

Chcesz zadaszyć taras? Postaw na zadaszenie tarasu z poliwęglanem litym 8mm. Zyskaj pewną ochronę. Poliwęglan lity to tworzywo sztuczne, które jest bardzo odporne na uderzenia np. gradobicie. Poliwęglan jest znacznie bardziej odporny na uderzenia niż szkło hartowane! Jak zbudować takie zadaszenie by służyło przez lata? Przedstawiamy jedną z naszych realizacji.


 

Nowoczesne zadaszenie z poliwęglanu litego. ModernWood

Jaki poliwęglan lity na zadaszenie tarasu?

Pomimo że, poliwęglan lity jako tworzywo sztuczne jest bardzo wytrzymałym materiałem, nie możemy iść na skróty. Nowoczesne zadaszenia tarasowe ModernWood to budowle z praktycznie płaskim dachem. Nasze budowle przewidują obciążenia śniegiem, dlatego stosujemy poliwęglan lity 8mm. Takiego zadaszenia nie musisz odśnieżać zimą. Solidny poliwęglan + solidna konstrukcja z drewna BSH to gwarancja trwałości na lata.

Jak dostosować zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego do domu?

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni przy domu to nie wszystko. Obowiązkowo trzeba dostosować zadaszenie do bryły domu oraz tarasu. Przede wszystkim należy uwzględnić:

– wymiary taras
– możliwości zabudowania ścian (ażury pionowe i poziome)
– kolorystykę domu
– rozmieszczenie okien i drzwi tarasowych

Przedstawiona realizacja to indywidualny projekt zadaszenia z poliwęglanu. Zgodnie z oczekiwaniami Inwestora dostosowaliśmy umiejscowienie słupów konstrukcyjnych tak by stały w świetle okna. Zwróć na to uwagę! W tym celu również zabudowa ścian ażurami pionowymi została rozbita na małe segmenty.

Jakie drewno na zadaszenie tarasu pokryte poliwęglanem?

Nie pomijaj tego kroku! Krokwie nośne to najważniejszy element zadaszenia z poliwęglanem. Stosuj tylko i wyłącznie drewno BSH! Dlaczego? Drewno BSH jest znacznie bardziej odporne na zginanie. Tylko i aż tyle. Jeśli nie zastosujesz drewna BSH istnieje ryzyko zarwania dachu. Pod naporem śniegu oczywiście. Więcej zalet drewna BSH świerk skandynawski poznasz na naszym blogu.

Wyposażenie zadaszenia? Zastanów się przed montażem

Często nasze produkty wyposażamy w dodatkowe elementy usprawniające korzystanie z tarasu. Nowoczesne zadaszenie tarasu z poliwęglanem warto doposażyć w oświetlenie LED. Przewody muszą być obowiązkowo ukryte. Należy to zrobić przed montażem zadaszenia. Zastosowanie oświetlenia LED czy gniazdek wymaga wycięcia rowków w elementach drewnianych. Wymaga to specjalistycznego sprzętu oraz odpowiedniego zaplanowania całej elektryki. Warto zaufać specjalistom.

Zainspiruj się naszymi produktami
Nowoczesne zadaszenie tarasu z drewna
Nowoczesne zadaszenie tarasu z drewna
Altana ogrodowa z jacuzzi
Altana ogrodowa z jacuzzi
Altana ogrodowa nowoczesna drewniana
Altana ogrodowa nowoczesna drewniana
Altany ogrodowe zdjęcia realizacji
Altany ogrodowe zdjęcia realizacji