15 listopada 2020

Zadaszenie tarasu czy nowoczesna altana? Co wybrać?

Pomysł na aranżacje ogrodu

Planujesz zaaranżować swoją przestrzeń przydomową lub ogrodową? Zastanawiasz się nad innowacyjnym rozwiązaniem, które uatrakcyjni Twój ogród i jednocześnie powiększy Twoją przestrzeń użytkową? W dobie indywidualności i prestiżu coraz bardziej na sile przybierają nowoczesne konstrukcje altan ogrodowych i zadaszeń tarasowych.

Wykorzystując Internet rozwiązań możesz znaleźć dziesiątki m.in. rolety rzymskie, parasole ale najlepszym rozwiązaniem wydaje się być konstrukcja, która uatrakcyjni Twój ogród, ale także będzie miejscem do aktywnego spędzania czasu z bliskimi. Takimi konstrukcjami są:

Altana przy domu – innowacyjne rozwiązanie dla każdego

Altany przy domu dzielimy na klasyczne i nowoczesne konstrukcje. Te drugie zdecydowanie nabrały mocy w ostatnim czasie. Dlaczego? Powodów jest kilka. Można je dowolnie aranżować, ustalać praktycznie dowolne wymiary i tworzyć wymyślne projekty. Niezależnie od tego gdzie mamy wolną przestrzeń konstrukcje te można dowolnie umiejscawiać zmieniając tylko sposób mocowania do podłoża.

Zależnie od wymagań inwestora altana ogrodowa może być wyposażona w podłogę, ażury pionowe czy poziome. Dodatkowo by osłonić lokatorów przed anomaliami pogodowymi ściany altany można całkowicie zabudować boazerią. Przed złymi warunkami pogodowymi chronić może nas również roleta manualna lub elektryczna, którą bez problemu można zamontować w budowli. Konstrukcje te nie mają praktycznie ograniczeń aranżacji. Do sukcesu wystarczy nasza wyobraźnia.

salon ogrodowy Winguard

Zadaszenie tarasowe – rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Jeśli jednak nie masz zbyt pokaźnego ogrodu dobrym rozwiązaniem może okazać się zadaszenie tarasu. Jest to rodzaj przydomowej budowli, która nie ma już tak wielkich możliwości konfiguracji, gdyż jest uzależniona od Twojego tarasu, jego kształtu i wielkości. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą ingerować w obecną strukturę ogrodu. Dodatkowo coraz bardziej popularne staje się oświetlenie led, które również możesz zaimplementować w swojej pergoli. Innowacyjnym sposobem na zwiększenie atrakcyjności i użyteczności zadaszenia jest wyposażenie go w roletę manualną lub automatyczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcja jest użyteczna zarówno w dni upalne jak i deszczowe. Tarasowe zadaszenie ma również kilka możliwości komponowania go z przestrzenią przy domu i elewacją Twojego domu. Możesz dowolnie manipulować:

  • Kolorami poszczególnych elementów
  • Rodzajem dachu: ażurowy, pełny lub roleta
  • Ilością i odstępami między ażurami

Nowoczesne zadaszenia tarasów

Zainspirował Cię ogrom możliwości komponowania nowoczesnych projektów? Daj się zainspirować minimalistycznymi konstrukcjami ModernWood, które zadadzą szyku w każdej przestrzeni. I pamiętaj o dużych możliwościach aranżu.

Zobacz naszą ofertę: