5 listopada 2020

Drewniana czy metalowa? Zalety i wady altan ogrodowych

ALTANA W OGRODZIE – RODZAJE ALTAN

Decydując się na uzupełnienie naszej przestrzeni przydomowej chyba każdy z nas rozważa zakup nowoczesnej altany ogrodowej. Dobrze dostosowany projekt bez wątpienia uatrakcyjni nasz ogród, a jednocześnie będzie idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Jednak czy wybór jest tak oczywisty? Sądząc po liczbie ogłoszeń i firm zajmujących się produkcją altan wybór może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednym z pierwszych pytań jest drewniana czy aluminiowa? W tym blogu postaram się rozwiać Twoje wątpliwości.

Aluminiowe altany ogrodowe

Oba te materiały z pewnością mają swoich zwolenników i przeciwników. Zacznijmy od aluminium. Oczywistą zaleta jest trwałość i brak konieczności konserwacji przez wiele lat. Kolejna zaleta to ……? No właśnie chyba na tym koniec. Te zalety to ogromny plus na rzecz tych produktów. Wyobraźmy sobie zadaszenie tarasu czy altanę ogrodową utrzymującą swój urok przez wiele lat. Ale co po tym okresie? Gdy zaistnieje konieczność konserwacji? Aluminiowe elementy są malowane proszkowo więc jedynym sensownym rozwiązanie byłoby rozebranie całego produktu i oddanie go specjalistom. Za kolejną wadę uważam niesolidnie wyglądającą całą konstrukcję. Z reguły użyte materiały są cienkie. Z czego to wynika? Nie wiem, ale możliwe, że wysokich cen tego materiału. Konstrukcje aluminiowe bez wątpienia zapewniają bezobsługową radość z używania przez wiele lat.

Przejdźmy do sedna. Niestety w tych konstrukcjach nie ma praktycznie możliwości dostosowywania projektu altany do własnych potrzeb. Z reguły producenci oferują tylko gotowe projekty, bez możliwości ingerowania w nie. Jednak w XXI wieku czy ktoś z nas nie chce mieć ogrodu dostosowanego do własnych potrzeb? Na miarę swoich fantazji? Każdy z nas ma inny ogród, inne możliwości aranżacji, inne upodobania i inne potrzeby.

Drewniane altany ogrodowe – konstrukcje letniskowe

Też tak uważasz? W dodatku jesteś koneserem naturalnego piękna? Więc poznaj zalety drewna. Krótko i na temat:

  • każdy projekt możesz dostosować do własnych potrzeb. Jako producent oferujemy kilka nowoczesnych projektów altan i zadaszeń tarasowych, które możesz dostosować do własnych potrzeb
  • drewno klejone BSH wykazuje małe skłonności do pękania i skręcania się
  • regularnie konserwowane drewno będzie równie „długowieczne” jak aluminium
  • drewniana altana podkreśli naturalne piękno ogrodu
  • masz możliwość wyboru dowolnego koloru
  • niepodrabialne piękno, którego nie uzyskasz z innego materiału
  • wysokiej jakości drewno nie posiada wad typu żywica i luźne sęki
  • rozmiar, gdyż drewno klejone pozwala osiągać prawie dowolne rozmiary nowoczesnych altan
  • minimalistyczny design obecnie pożądany w designerskich ogrodach

Werdykt starcia drewno vs metal? W XXI wieku każdy z nas pragnie być wyjątkowy, niepowtarzalny i nietuzinkowy prawda …?

 

Nowoczesne zadaszenie tarasu - minimalizm w Twoim ogrodzie | Modern-wood.plNowoczesna altana ogrodowa Coversun ponadczasowy design

 

 

 

 

 

 

 

 

Potrzebujesz pomocy i masz pytania? Napisz postaram się pomóc!

Zobacz naszą ofertę: