16 grudnia 2020

Altana ogrodowa w nowoczesnym wydaniu – inspiracje, dodatki i funkcje

Altana ogrodowa – miejsce do wypoczynku

Przydomowy ogród to najlepsze miejsce do relaksu w zaciszu kwiatów i otaczającej zieleni. Posiadając ogród dobrym pomysłem jest kreatywne zaaranżowanie go i wyposażenie w salon ogrodowy. Nowoczesna altana ogrodowa uatrakcyjni Twój ogród, ale także sprawi, że każdy grill z rodziną będzie jeszcze bardziej ekscytujący i udany. Oto kilka inspiracji.

Autorski projekt nowoczesnej altany Coversun. ModernWood nowoczesna architektura ogrodowa

 

Projekt altany ogrodowej z drewna

Masz do wyboru dwie opcje:

Wbrew pozorom stworzenie od podstaw projektu konstrukcji nie jest takie proste. Musisz mieć inspiracje, a później stworzyć projekt tak by był solidny, estetyczny oraz możliwy do wykonania. Sporym problemem może okazać się również brak koncepcji na poszczególne połączenia elementów altany oraz brak zaawansowanego sprzętu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór konkretnego projektu danej firmy i dostosować go do własnych potrzeb. Jako producent nowoczesnych altan ogrodowych proponujemy klientom pięć gotowych projektów nowoczesnych, a zarazem minimalistycznych konstrukcji. Możesz w nich zaaranżować :

 

Dach – ażurowy, pełny lub roleta

Ażurowy dach ochroni Cię przed częścią promieni słonecznych, a zarazem zapewni swobodną cyrkulację powietrza w Twojej altanie. Stosując roletę sam decydujesz ile promieni słonecznych wpuścisz do środka lub też w pełni ochronisz się przed niespodziewanymi opadami deszczu. Dach pełny będzie bezpieczną ostoją, która zawsze zapewni CI schronienie i bezpieczeństwo.

 

Ściany – osłaniające lub zacieniające

Stosując boazerię możesz zbudować ściany, które w pełni odizolują Cię od otaczającej przyrody oraz sąsiadów. Jeśli jednak wolisz lekkie, przewiewne konstrukcje ogrodowe proponuję Ci altankę ażurową projekt Coversun lub Bigbower. W tych pergolach na poziomie rezerwacji produktu możesz ustalić ile światła wpuścisz do altany.

Nowoczesna altana na wymiar | ModernWood nowoczesna architektura ogrodowa

Oświetlenie – tylko nowoczesne rozwiązania

W minimalistycznych konstrukcjach warto przemyśleć temat oświetlenia budowli, gdyż raczej słabo sprawdzi się tu tradycyjna żarówka. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być oświetlenie led. Innym rozwiązaniem są lampy zwieszające z sufitu, które oprócz podstawowej funkcji oświetlania nowoczesnej altany nadają także romantyzmu i nieprzeciętności.

Oświetlenie bez widocznych przewodów stosowane w nowoczesnych konstrukcjach ogrodowych ModernWood

 

Podłoga

By uzyskać maksymalną estetykę i komfort altany ogrodowe i zadaszenia tarasu możesz wyposażyć w podłogę ryflowaną. Takie rozwiązanie sprawi, że będziesz otoczony naturalnym pięknem drewna w minimalistycznej pergoli bogatej w szczegóły.

Altana przydomowa ModernWood w konfiguracji z szybami hartowanymi na ścianach

 

Wybór właściwej, nowoczesnej konstrukcji:

  • jeśli lubisz lekkie i przewiewne pergole zapoznaj się z ażurową altaną Bigbower lub Coversun
  • preferujesz prywatność i komfort nawet w niesprzyjającą pogodę? Modernone to projekt dla Ciebie!

Zobacz naszą ofertę: