9 lutego 2022

Altana basenowa przy stałym basenie w ogrodzie – praktycznie i stylowo przez cały rok

Altana ogrodowa przy basenie – nieszablonowe rozwiązania

Nieszablonowy sposób rozwiązania altany drewnianej z pomieszczeniem gospodarczym na technikę basenową. Budowla bez problemu mieści się w powierzchni do 35m2 i z racji swego umiejscowienia przy basenie pełni 2, odrębne funkcje. Budowla to indywidualny projekt szyty na miarę potrzeb.

Nowoczesna altana przy basenie

 

Nowoczesna altana basenowa – czym się charakteryzuje

Lewa część altany to rekreacyjne pomieszczenie zabudowane stylowymi ażurami bez widocznych wkrętów. Pomieszczenie bez problemu pomieści stolik i komplet krzeseł na specjalną okazję. Poczucie spędzania czasu na świeżym powietrzu potęguje podłoga wykonana z thermodrewna, które charakteryzuje się specyficznym i intensywnym zapachem. Proces thermo jest naturalny i w znacznym stopniu wpływa na cechy drewna. Elementy małej architektury wykonane właśnie z tego gatunku drewna wyróżniają się przede wszystkim imponującą wytrzymałością. Thermo drewno z reguły posiada 25 – letnią gwarancję producenta. Zastosowanie tego surowca w budowie altan ogrodowych posiada jeszcze jedną wielką zaletę. Drewno thermo jest wolne od żywic.

 

Ażurowy domek ogrodowy

Większa część całej budowli to zamknięte pomieszczenie z drzwiami. Wykorzystując własne doświadczenie i produkty wiodących marek stworzyliśmy konstrukcję od A do Z w minimalistycznym stylu. W altanie zostały ukryte takie rzeczy jak połączenia, wkręty, przewody czy drzwi i klamka. Elewację tworzą idealnie proste ażury w stylu naszego autorskiego projektu nowoczesnej altany Coversun. Główne przeznaczenie prawej części konstrukcji to pomieszczenie na rozbudowaną technikę basenową oraz schowek narzędziowy.

 

Nieszablonowy styl ogrodowy

W altanie nie zabrakło również akcentów podkreślających wyjątkowy charakter dla najbardziej wymagających kolekcjonerów oryginalnego designu. Pionowe ażurowe ścianki z odsłoniętą belką nadają stylu altanie, ale również są miejscem do zastosowania autorskich technik ModernWood uwydatniających naturalne piękno drewna. W połączeniu z ciemnym kolorem belki dają niepowtarzalny efekt i uczucie otoczenia naturą.