6 marca 2023

Jakie altany ogrodowe będą trendy w 2023?

Altany ogrodowe już od dawna stanowią świetne rozwiązanie, które doskonale prezentuje się w przydomowym ogródku. Odpowiednio skonstruowane pozwalają na spędzanie czasu, bez względu na pogodę. Aktualnie jednak nie przypominają już starych, ciasnych pawilonów, coraz częściej stawia się na przestronne, modne altany ogrodowe, utrzymane w duchu minimalizmu i funkcjonalności. Nie odbiera im to zarazem estetyki, co pokazują trendy 2023 roku. Poznaj nasze propozycje tych konstrukcji i wybierz, która stanie w Twoim ogrodzie.

Jak wyglądają modne altany ogrodowe?

Altany ogrodowe 2023 roku to połączenie estetyki, elegancji, minimalizmu i funkcjonalności. To podstawowe cechy, których nie można odmówić tym konstrukcjom. Wydaje się to w końcu najbardziej słuszne, z uwagi na fakt, jaką funkcję ma spełniać altana ogrodowa — w końcu to miejsce do relaksu i odpoczynku. W codziennym życiu jesteśmy maksymalnie przebodźcowani, dlatego postawienie na prostotę i przestronność zdaje się sprzyjać odpoczynkowi. Musisz jednak wiedzieć, że trendy altan ogrodowych mogą się różnic w zależności od regionu. Wyróżnia się jednak kilka z nich:

  • minimalizm na pierwszym miejscu — to proste konstrukcje pozbawione jakichkolwiek zdobień;
  • ekologia i zrównoważony rozwój — w projektowaniu altan chętniej stosuje się ekologiczne materiały, takie jak drewno pochodzące z odnawialnych źródeł, a także opcje z odzysku;
  • miejsce rekreacji — altany ogrodowe 2023 pełnią funkcję miejsca rekreacji i odpoczynku w ogrodzie. Projektanci starają się wykorzystać dostępną przestrzeń tak, aby stworzyć miejsce do wypoczynku;
  • zróżnicowane kształty — w projektowaniu altan stosuje się różnorodne kształty, takie jak okrągłe, kwadratowe czy trójkątne. Co więcej, coraz popularniejsze są modele w różnych kolorach, które pozwalają na dopasowanie altany do kolorystyki ogrodu; przyświeca temu jednak zawsze minimalistyczna forma;
  • zintegrowanie modnej altany z ogrodem — wykonawcy starają się, aby altana była w pełni zintegrowana z ogrodem. Często projektowane są konstrukcje, które harmonijnie łączą się z roślinnością, a nawet stanowią element całościowej koncepcji ogrodu.

Trendy altan ogrodowych w zakresie materiału wykonania

Trendy altan ogrodowych ukazują pewne tendencje co do materiału wykonania tych konstrukcji. Nowoczesne altany ogrodowe są najczęściej jednak stawiane z drewna takiego jak świerk, dąb, jesion czy mahoń. Jednocześnie uchodzą za bardzo wytrzymałe i trwałe, a przy odpowiedniej impregnacji mogą służyć na wiele lat. Chętnie stosuje się także poliwęglan, który od dawna zastępuje szkło — jest dużo trwalszy i odporniejszy na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Uchodzi przy tym za bezpieczny dla środowiska. Oprócz tego do tworzenia modnych altan ogrodowych wykorzystuje się: metal, kamień, materiały kompozytowe itp.

Nowoczesne altany ogrodowe 2023. Poznaj nasze propozycje

Jak wiesz, nowoczesne altany ogrodowe 2023 stawiają na minimalizm i funkcjonalność. Nie są pozbawione estetyki. Mówi się jednak, że konstrukcje te mogą przybierać różną formę, a coraz częściej kryją się pod innymi nazwami. Postanowiliśmy opisać dla Ciebie najlepsze rozwiązania, które są dostępne na rynku.

Nowoczesny salon ogrodowy

Modne altany ogrodowe są tworzone na wzór nowoczesnych salonów ogrodowy. To konstrukcje przestronne, wykonywane z drewna. Mają służyć jako dodatkowy pokój, ustawiony przy domu. Podczas upału taka altana zapewni schronienie, a na co dzień będzie świetnie się prezentować przy posiadłości. Nowoczesne salony ogrodowe są przestronne i mają dwa wejścia, co pozwala na cyrkulację powietrza latem. Co ważne, są naprawdę wysokie i zachwycające w swej prostej formie. Możesz sprawdzić jak wygląda nowoczesny salon ogrodowy w naszej ofercie.

Domek saunowy

Trzeba przyznać, że nazwa domek saunowy zdecydowanie kusi. Trendy altan ogrodowych sprawiają jednak, że te konstrukcje prezentują się właśnie tak atrakcyjnie, jak domki saunowe. Co ważne, altany mogą być tak zagospodarowane, że również wewnątrz będą przypominać pomieszczenie typu sauna, wystarczy, że doda się do tego drewniane meble, a także imitację kominka z kamieniami. Może ograniczać Cię tylko Twoja wyobraźnia. Drewniany domek warto zaaranżować wedle własnych preferencji.

Strefa relaksu w ogrodzie

Altany ogrodowe 2023 stanowią obecnie dosłownie strefę relaksu w ogrodzie. Odchodzi się coraz częściej od małych konstrukcji na rzecz tych bardziej przestronnych. Co więcej, altany tego typu nie są obudowane dokoła, lecz mają otwartą przestrzeń i są dość wysokie, by zapewnić swobodny przewiew. Z ich pomocą powstanie strefa relaksu w ogrodzie, gdzie z przyjemnością będą przebywać dorośli i dzieci. Co ważne, blisko altany możesz posadzić dowolne kwiaty lub ustawić je w doniczkach, wedle własnych upodobań.

Wiesz już zatem, jakie altany ogrodowe 2023 uchodzą za najbardziej atrakcyjne i popularne. Teraz wystarczy wybrać zaufanego producenta, który wykona taką konstrukcję i zapewni o jej wytrzymałości. W tym przypadku nie musisz daleko szukać — sprawdź nasze propozycje i ciesz się własną strefą relaksu.