14 kwietnia 2024

Jak zabudować ściany w altanie?

Jak zabudować ściany w altanie?

Inwestując w altanę ogrodową warto przemyśleć temat zabudowy ścian. Jest to jeden z najważniejszych elementów, który ostatecznie decyduje o użyteczności altany. Zabudowa ścian w altanie to kluczowy krok, który wpłynie na komfort i funkcjonalność tego miejsca. Wybierając materiały do budowy ścian, warto rozważyć różnorodne opcje.

Zabudowa ścian w altanie to nie tylko praktyczny aspekt budowy, ale także szansa na stworzenie magicznego miejsca odpoczynku i relaksu w otoczeniu natury. Bądź kreatywny i dopasuj styl zabudowy ścian do swoich osobistych preferencji – efektem będzie unikalna przestrzeń pełna harmonii i spokoju.

 

Ściany zabudowane pionowymi ażurami

Jedną z opcji zabudowy ścian są pionowe ażury z drewna. Takie rozwiązanie to przede wszystkim nowoczesny design i minimalizm. Tak zabudowane ściany dodadzą cienia, jednak nie ochronią Cię przed deszczem czy wiatrem. W takich ścianach masz możliwość dowolnego ustalenia przerw między ażurami. Zagęszczając dodajesz cienia. Przykładem tak zabudowanych ścian jest altana z płaskim dachem Bigbower.

 

Ściany pełne z drewna

Rozwiązanie, któremu nie są straszne wiatry, śniegi czy deszcz. Ściany budowane są z deski na pióro-wpust. Daje to 100% pewności ochrony przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Ściany pełne z drewna to solidne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i trwałość. Dzięki nim altana staje się miejscem odpoczynku bez względu na warunki atmosferyczne. To doskonały wybór dla tych, którzy szukają harmonii i spokoju w otoczeniu natury. Szukasz ochrony przed warunkami atmosferycznymi? Nowoczesna altana przy domu Modernone będzie rozwiązaniem dla Ciebie.

Wnętrze carportu

 

Ściany żaluzjowe – ażury poziome

Najmodniejszy typ zabudowy ścian w altanie. Ściany możesz zamknąć w dowolnych proporcjach np. 1/3, 2/3 lub 3/3. Ten styl dominuje w 2024 roku. Ażury mogą być grubsze lub drobniejsze. Drobne ażury dadzą większy efekt „grzebienia” i ochronią Cię przed wzrokiem przechodniów. Najlepszym przykładem takich ścian jest nowoczesna altana Coversun.

Ściany ze szkła

Każdą altanę w ogrodzie można doposażyć w szkło. W tego typu budowlach konieczne jest stosowanie szkła hartowanego. Ściany ze szkła to innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, które nadaje altanie nowoczesny i stylowy wygląd. Szkło hartowane zapewnia nie tylko elegancki wygląd, ale także trwałość i funkcjonalność. Dzięki ścianom ze szkła altana staje się przestronna, pełna światła naturalnego i idealnym miejscem do relaksu w otoczeniu ogrodu. Dodając elementy szklane do swojej altany, możesz stworzyć harmonijne połączenie z naturą oraz cieszyć się pięknymi widokami na zewnątrz bez względu na warunki atmosferyczne.

 

Biuro ogrodowe na wymiar

 

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej zabudowy ścian? Skontaktuj się z ModernWood.