13 kwietnia 2023

Czym charakteryzują się nowoczesne altany ogrodowe?

Jeśli marzysz o zachwycającym ogrodzie i miejscu do spędzania czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę, dobrym pomysłem będzie postawienie nowoczesnej altany ogrodowej. Efektowna konstrukcja zapewni cień, a zarazem będzie doskonałą ozdobą ogrodu. Nowoczesne altany prezentują się wyjątkowo, co pozwoli Ci je stylowo połączyć z resztą ogrodowej aranżacji lub wyróżnić pośród roślinnych kompozycji. Wyjaśniamy dzisiaj, jakie są zalety nowoczesnych altan ogrodowych i jakie dopasować do własnej posesji!

Cechy nowoczesnych altan ogrodowych

W czasach gdy minimalizm wkrada się do poszczególnych aspektów życia, z pewnością nie zdziwi Cię to, że cechy nowoczesnych altan ogrodowych nawiązują do minimalistycznej stylistyki. W myśl tej zasady konstrukcje tego typu mają być eleganckie, użytkowe, a zarazem wykonane z najlepszych materiałów, by służyły na długo. Tworzone przez nich miejsce ma stanowić komfortową przestrzeń, w której można obcować z przyrodą, najlepiej w gronie przyjaciół czy rodziny.

Altany ogrodowe nowoczesne są zwykle wykonane z drewna, w połączeniu m.in. z poliwęglanem. Do budowy wykorzystuje się także inne odporne na działanie czynników zewnętrznych materiały, m.in. aluminium, stal, szkło czy tworzywo sztuczne. Mają być przede wszystkim dobrze zadaszone, tak by bez problemu przetrwały zimę, jak i niejedną ulewę. Cechy tych konstrukcji to także przestronność i prostota. Nie brakuje zatem geometrycznych kształtów i prostych linii. Synonimem nowoczesnych konstrukcji są między innymi nasze altany ModernWood, które powstają z naturalnego, barwionego drewna.

Zalety nowoczesnych altan ogrodowych. Zachwyć się razem z nami!

Drewniany salon do ogrodu utrzymany w nowoczesnym stylu to konstrukcja, która będzie cieszyła Twoje oczy przez cały rok. Bez względu na porę roku, przy odpowiednim wykonaniu, stanie się dekoracją ogrodu. Zalety nowoczesnych altan ogrodowych na tym się nie kończą. Dobrze zadaszone zapewniają bowiem ochronę przed słońcem przez cały dzień. Jednocześnie zaprojektowane w sposób przestronny gwarantują swobodny przepływ powietrza, a także pozwalają cały czas delektować się zielenią i kwiatami. Co ważne, proste formy tych rozwiązań pozwalają na stworzenie dowolnego projektu konstrukcji, która może być dostosowana do niewielkich ogrodów, jak i tych naprawdę przestronnych. Klasyczne kształty świetnie wpasowują się w ogrodowe aranżacji, współgrają z hamakami. Jednocześnie mogą być wyposażone w oświetlenie LED, które pozwoli na spędzanie czasu, nawet nocą.

Na co zwrócić uwagę wybierają nowoczesną altanę ogrodową?

Cechy nowoczesnych altan ogrodowych bez wątpienia zapowiadają się bardzo obiecująco. Istnieje jednak kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na takie konstrukcje. Głównym kryterium wyboru powinien być materiał wykonania altany. Jeśli jest to budowla drewniana, to musisz zwrócić uwagę na jego jakość. Za najlepsze uznaje się drewno skandynawskie. Co ważne, materiał ten powinien być połączony z innym, np. szkłem, poliwęglanem, aluminium itp. Znaczenie dla Ciebie może mieć również wyposażenie konstrukcji. Nowoczesne rozwiązania mogą posiadać m.in. głośniki, oświetlenie, a nawet rolety, systemy ruchomych lameli na dachu i wiele innych udogodnień.

Musisz wiedzieć, że nawet zalety nowoczesnych altan ogrodowych nie przekonają Cię, jeśli trafisz na nieodpowiednio dopasowaną konstrukcję. Dlatego przy jej wyborze znaczenie będzie miał producent oraz opinie, jakimi cieszy się wśród swoich klientów. Na to również należy zwrócić uwagę. Zaraz po tym nie bez znaczenia pozostaje stylistyka takich rozwiązań. Drewno świetnie wpasuje się w ogród. Warto jednak dopasować kolor ścian — a także innych mebli, które znajdą się w środku. Jednocześnie materiał wykonania powinien być łatwy w konserwacji i wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych.

Nowoczesne altany ogrodowe. Sprawdź, jakie dopasować do posesji

Nowoczesne altany ogrodowe ze względu na swoją prostotę będą doskonale pasować do różnie zaprojektowanych ogrodów. Specjalnie dla Ciebie wyróżniliśmy kilka konstrukcji od ModernWood, które możesz wybrać do swojej posesji.

Nowoczesna altana ogrodowa

To oczywiście jedna z konstrukcji uniwersalnych, która wpisze się w minimalistyczny ogród. Proste kształty i oczywista forma sprawiają, że przestrzeń jest bardziej przewidywalna i uspokajająca. Stabilna konstrukcja wykonana z drewna dodatkowo wzbogaci i doda elegancji posesji.

Altana z płaskim dachem Bigbower

Lekka i designerska konstrukcja to świetne rozwiązanie, jeśli masz ogród z basenem. Odpowiednia forma zapewni cień i swobodny przepływ powietrza. Projekt możesz dowolnie dostosować do własnych wymagań.

Altana letniskowa

Marzy Ci się mała altana ogrodowa? Jeśli tak, to letniskową konstrukcję możesz dowolnie dostosować do własnych wymagań, Powstaje z drewna skandynawskiego jako produkt szyty na miarę. Idealnie będzie pasować do ogrodów klasycznych i nowoczesnych.

Wiesz już, jakie są cechy i zalety nowoczesnych altan ogrodowych. Pozostaje zatem dopasować odpowiedni model do własnych predyspozycji!