17 października 2022

Carport. Co to jest i gdzie się sprawdzi?

Carport to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce chronić swój samochód, a jednocześnie nie ma potrzeby trzymania go w garażu. Dlaczego warto rozważyć właśnie taką konstrukcję do trzymania samochodu. Zachęcamy do lektury naszego artykułu na blogu modern-wood.pl.

Carport. Co to jest?

Czy można odpowiedzieć w skrócie na pytanie: Carport. Co to jest? Wydaje się, że każdy z Was kojarzy takie rozwiązania. Carport to nowoczesna wiata garażowa. Może być ona wyposażona w pomieszczenie gospodarcze. Konstrukcje tego typu to rozwiązanie, które może szybko stanąć i służyć jako zadaszenie dla auta oraz do przechowywania opon, quada oraz wielu innych rzeczy, które dasz radę tam trzymać. Producent altan ogrodowych ModernWood oferuje carporty jedno bądź dwustanowiskowe z pomieszczeniem gospodarczym, którego wielkość możesz dowolnie modyfikować.

Nowoczesny carport. Z czego jest zbudowany?

Nowoczesny carport to konstrukcja, która wykorzystuje doświadczenie w budowaniu konstrukcji oraz rozwiązania technologii XXI wieku. Podstawowym budulcem jest drewno BSH, wykonane ze świerku skandynawskiego. Niesamowicie wytrzymałe i odporne na pęknięcia, nie wykazuje efektu skręcenia belek czy bardzo nieestetycznych pęknięć. Istotną zaletą tego materiału jest fakt, iż odporny jest on także na wilgoć i warunki atmosferyczne. Dobrze, gdyby do zabezpieczenia powierzchni stosowano olej naturalny, uwypuklający naturalne piękno drewna.

Producent altan ogrodowych ModernWood stosuje sprawdzone okucia oraz inne elementy złączne, które pozwalają na skuteczne połączenia bez utraty walorów estetycznych. Nie można również zapominać o wyposażeniu carportu. Niektóre firmy instalują nawet … fotowoltaikę, pozwalającą na praktycznie darmową energię w Twojej wiacie. W dobie wysokich rachunków za prąd należy rozważyć taką opcję. Warto postawić na producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość i oferują rozszerzoną, siedmioletnią gwarancję. Możesz wtedy w spokoju używać swojego carportu.

Carport. Gdzie się sprawdzi?

Jeśli nie jesteś szczęśliwym właścicielem garażu, zakup bądź samodzielne zbudowanie carportu ma wiele zalet.Chroni on nie tylko Twój pojazd przed wiatrem, deszczem, śniegiem i promieniami UV. Carport wykonany z najwyższej jakości materiałów jest mocnym argumentem, który może również zwiększyć wartość Twojego domu. Niektórzy tę dodatkową przestrzeń wykorzystują do przechowywania innych rzeczy, na które nie starcza miejsca gdzie indziej. Wspomniane quady, zabawki dla dzieci czy ogrodowe narzędzia znajdą tam swój kąt.

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom posiadania wiaty garażowej, abyś mógł zdecydować, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie. Wspomnieliśmy o warunkach atmosferycznych. Ulewny deszcz może uszkodzić samochód. Posiadanie carportu sprawia, że nie będziesz musiał bać się nadchodzącej burzy i gradu. Twój pojazd będzie bezpieczny. Już nigdy nie zgłosisz się do lakiernika ze zniszczeniami po gradowej burzy.

Carport. Wzrost wartości Twojej nieruchomości

Chociaż ochrona przed warunkami pogodowymi, którą opisaliśmy wcześniej, jest z pewnością główną zaletą posiadania wiaty, nie jest to jedyny powód, dla którego warto rozważyć inwestycję w carport. Wiata garażowa może znacznie zwiększyć wartość Twojego domu, ponieważ zainteresowani kupujący dostrzegą wartość w możliwości ochrony swoich pojazdów, a nawet przekształceniu wiaty w inny rodzaj przestrzeni. Może to być chociażby miejsce do przechowywania sprzętu ogrodniczego lub pokój na zewnątrz, sprawdzający się w gorące, wakacyjne dni.

Carport to miejsce, w którym możesz nie tylko trzymać swoje auto, ale również je naprawiać. Jeśli drzemie w Tobie duch majsterkowicza to wiata stanowi świetny sposób na założenie prostego warsztatu na świeżym powietrzu. Wymiany oleju, mycie i czyszczenie czy dopieszczanie samochodu mogą odbywać się teraz w miłych okolicznościach przyrody.

Warto wziąć pod uwagę, że za garaż trzeba słono zapłacić. Czasem może to być zupełnie nieopłacalne. Warto rozważyć montaż carportu, a koszty jego instalacji zwrócą się dość szybko.

Dość istotnym argumentem w dyskusji, dotyczącej wyższości carportu nad garażem jest fakt odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Garaże z reguły są pomieszczeniami, które nie są ogrzewane. W wielu z nich występuje pleśń, grzyb, czyli warunki nienajlepsze nawet dla auta. Zaletą wiaty garażowej jest to, że zapewnia taką samą ochronę, ale bez ograniczonej przestrzeni. Powietrze może krążyć wokół samochodu, pomagając wyschnąć mu, chociażby po jeździe w deszczu czy śniegu. Nowoczesny carport to naprawdę dobre rozwiązanie.

Warto zerknąć na wybrane realizacje od ModernWood, aby zyskać inspirację do stworzenia własnego carportu. Już nigdy nie będziesz musiał czekać na otwierające się drzwi Twojego garażu.